Grand-prix 2015 - Grosglockner

30.09.2015

Celé závody do vrchu, na jedné z nejznámějších silnic světa, trvaly tři dny, od čtvrtka 24.9.2015 do soboty 26.9.2015, nicméně hlavní program se konal až v sobotu. 

Ve čtvrtek se závodníci zúčastnili tzv. Prolog-rallye, všichni jeli z vesnice Fusch přes Bruck, Zell am See, Kaprun až do Thumersbachu. V pátek se řidiči se svými auty vydali na první jízdu, bez měřeného času, na samý konec silnice. Vše podle programu.

 

                                                 

 

V sobotu bylo zataženo. Ovšem sobota byla význačná především tím, že se závody konaly hned dva. Jeden od 9:00 do 10:30 a druhý pak odpoledne od 16:00 do 17:30. Auta se hned ráno seřadila před vstupní branou do parku Wildpark Ferleiten. Vlasně přijížděli už od osmi hodin, takže bylo dost času na prohlédnutí a pokochání se krásou těchto aut. Vlastně jedna z nejdůležitějších věcí - auta byla od roku 1907 do roku cca 1960-70, takže zde byli k vidění doopravdy neuvěřitelné kousky (alfa romeo z roku 1938, Austin Healey, první Porsche Carrera 911, Jaguar E-type 3,8L nebo Porsche Carrera 6 Le mans z roku 1967). 

 

Po deváté hodině si pořadatelé sezvali všechny řidiče/závodníky a dali jim důležité instrukce k závodu - s naší kostrbatou němčinou víme jen a pouze to, že to bylo důležité :-) Pak se auta začala řadit na start přímo na hranici mýtné brány - ty starší kousky s odstupem asi 20 vteřin, ty novější pak až s minutou rozestupu, startovaly do prvního stoupání Hochalpenstrasse. V letech, kdy byl auta vyráběna, nebylo mnoho lidí, kteří by řešili emise nebo hlukové limity. Z některých aut jsme měli pocit, jakoby nám startovali přímo na hlavě :-)

Rozhodně se podívejte na fotogalerii. Bohužel jsme neměli tak hezky, jako v předešlých letech, nicméně to taky stojí za to. Doufejme, že příští rok bude akce za slunečného počasí, dorazí veteránů více a uvidíme i další rarity. 

Po uveřejnění termínu závodu na příští rok vás budeme informovat v aktualitách!

»zpět do archivu novinek

Odběr novinek