Město Kaprun

 

 

­
3 km od apartmánu

­
2 hodiny

 

 

 

Kaprun leží na severním okraji pohoří Vysoké Taury v nadmořské výšce 756 m.n.m. a protéká jím řeka Salzach. V zimě je častým cílem lyžařů, nabídnout toho má dost i v létě. Kaprun je ideálním výchozím místem pro lehké i obtížnější tůry a je také vstupní branou do celé oblasti Národního parku Vysoké Taury.

Hrad Kaprun

Hrad Kaprun byl postaven ve 12. století, v roce 1975 byl pak kompletně zrekonstruován. Drobnými údržbami prochází každý rok. Koná se zde množství kulturních akcí. Z městečka k němu dojdete pohodlně pěšky, nedá se zabloudit. Malé parkoviště je přímo u hradu. Od hradu je krásný výhled na celé údolí, Kitzsteinhorn nebo sjezdovku Maiskogel.

Muzeum veteránů

Muzeum veteránů je umístěné v podzemí jednoho z hotelů cestou na hrad Kaprun. Expozice určitě stojí za shlédnutí, z českých krajů je zde k vidění Velorex a Jawa - pérák!

Maiskogel

Maiskogel není jen tak obyčejná sjezdovka v Kaprunu. Je to celý areál protkaný sítí turistických stezek, ze kterých jsou úchvatné výhledy na Kaprun, Kitzsteinhorn, pohoří Vysoké Taury, jezero Zeller See v Zell am See...

Tip na výlet! - Od chaty Maiskogelalm u horní stanice lanovky dojdete lesní cestou za cca 30 minut k chatě Unterbergalm, poté půjdete cca 20 minut do kopečka k chatě Glocknerblick. Odtud budete mít Grossglockner jako na dlani! Cestu zpět si můžete zvolit mezi pěškobusem a lanovkou Maiskogelseilbahn. V blízkosti dolní stanice lanovky se nachází bobová dráha Maisiflitzer.

 

Rezervovat pobyt, Kaprun musím vidět!

 

 

Hrad Kaprun
Maisiflitzer
Muzeum veteránů v Kaprunu
Muzeum veteránů Kaprun


Související tipy na dovolenou

Jaká další místa v blízkém okolí stojí za to navštívit?


 

DomůTipy na výlet > Letní dovolená > Město Kaprun