Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády jsou údajně největší kaskádové vodopády v Evropě. Jejich převýšení je asi 380 m. Jsou tvořeny říčkou Krimmel Ache.

OD APARTMÁNU

48 kilometrů

Časová náročnost

6-8 hodin

Parkování a cesta nad vodopády

Po příjezdu do Krimmlu míjíme 3 dobře značená parkoviště, nejlepší je zastavit na čtvrtém, posledním, je totiž nejblíž ke vstupu. Parkoviště je placené. Od parkoviště k vodopádům to trvá 15 minut pěšky. Kousek za pokladnou je rozcestník, těsně před ním doleva, asi 200 metrů z mírného kopečka, jste přímo pod vodopádem!

Vodopády jsou třístupňové – 140, 100 a 140 metrů. Tento výškový rozdíl je nutné překonat. Cesta až nahoru trvá zhruba 2 hodiny, záleží, jak se zadýcháte. My, když už nemůžeme a nechceme to dát najevo, děláme tzv. fotozastávky.

Krimmelské vodopády

To nejkrásnější začíná až nahoře

Nad vodopádem můžete jít dál podél již zmíněné říčky Krimmel Ache, dojdete až k chatě Krimmler Tauernhaus. Celá cesta zabere 6-8 hodin a ujdete přibližně 20 kilometrů – k tomu je potřeba trochu fyzické přípravy.

Aktuální informace o cenách a otevírací době naleznete na www.wasserfaelle-krimml.at. Přečíst si také můžete článek na autovýlet.cz, kam jsme poskytli fotografie nebo na Krauzovinacestách o něco podrobněji.

Související tipy na výlety

Kitzbühel v zimě Letní dovolená

Kitzbühel v létě i na lyžích

Kitzbühel v létě i na lyžích Toto světoznámé lyžařské středisko je překrásné i v létě. Nabízí krásné pohledy na malebné, typické horské městečko. OD APARTMÁNU ...
Přečíst
Weissee v Rakousku Letní dovolená

Ledovec Weißsee v létě i zimě

Ledovec Weißsee v zimě i v létě Na ledovci, kde je v zimě jedno z nejkrásnějších lyžování jak pro rodiny, začátečníky a pokročilé lyžaře, můžete ...
Přečíst
Přehrady Mooserboden Letní dovolená

Přečerpávací přehrady Mooserboden

Přečerpávací přehrady Mooserboden Vydejte se na půldenní výlet autobusem nebo celodenní vysokohorský výšlap až k přehradám Mooserboden. OD APARTMÁNU 11 kilometrů Časová náročnost 3-4 hodiny ...
Přečíst
Přejít nahoru