Krimmelské vodopády

 

 

­
48 km od apartmánu

­
6 hodin

 

 

 

Krimmelské vodopády jsou údajně největší kaskádové vodopády v Evropě. Jejich převýšení je asi 380 m. Jsou tvořeny říčkou Krimmel Ache.

Po příjezdu do Krimmlu míjíme 3 dobře značená parkoviště, nejlepší je zastavit na čtvrtém, posledním, je totiž nejblíž ke vstupu. Parkoviště je placené. Od parkoviště k vodopádům to trvá 15 minut pěšky. Kousek za pokladnou je rozcestník, těsně před ním doleva, asi 200 metrů z mírného kopečka, jste přímo pod vodopádem!

Vodopády jsou třístupňové - 140, 100 a 140 metrů. Tento výškový rozdíl je nutné překonat. Cesta až nahoru trvá zhruba 2 hodiny, záleží, jak se zadýcháte. My, když už nemůžeme a nechceme to dát najevo, děláme tzv. fotozastávky. Nad vodopádem můžete jít dál podél již zmíněné říčky Krimmel Ache, dojdete až k chatě Krimmler Tauernhaus. Celá cesta zabere 6-8 hodin a ujdete přibližně 20 kilometrů - k tomu je potřeba trochu přípravy - od zdravé stravy po cvičení.

Aktuální informace o cenách a otevírací době naleznete na www.wasserfaelle-krimml.at. Přečíst si také můžete článek na autovýlet.cz, kam jsme poskytli fotografie nebo na Krauzovinacestách o něco podrobněji.

 

Rezervovat pobyt, vodopády musím vidět!

 

 

 

Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády Rakousko
Krimmelské vodopády v Rakousku
Kaskádové Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády - síla vody
Krimmelské vodopády - říčka Krimmel Ache
Krimmelské vodopády - Krimmel Ache
Krimmelské vodopády - údolí


Související tipy na dovolenou

Vydejte se za dalšími jedinečnými výhledy.


 

DomůTipy na výlet > Letní dovolená > Krimmelské vodopády