Dovolená Zell am See v dešti - aneb když prší

Dočkali jste se konečně vaší dovolené, ale počasí vám nepřeje? Máme pro vás alespoň pár tipů jak si užít dovolenou v okolí našeho apartmánu i v deštivém počasí.

Tyto tipy jsme sami vyzkoušeli když nám počasí vůbec nepřálo a zabavili jsme se tak na tři dny.

1. Muzeum veteránů v Kaprunu

V dešti doporučujeme určitě navštívit muzeum veteránů, které je umístěno ve sklepní části jednoho z místních hotelů. Naleznete zde několik historických kousků, ale třeba i Velorex, českého Péráka nebo Jaguar Type E. Otevřeno zde mají každý den od 10 do 18 hodin a za necelých 10 Euro uvidíte více než 200 vozidel a motorek.

2. Relax v Tauern Spa

V lázních Tauern Spa nemusíte jen relaxovat, na své si zde přijdou i vaše děti. Ve vnitřní části naleznete tobogán, vířivky nebo světelnou jeskyni. Skvělým zážitkem je pak venkovní bazén se slanou vodou, ze kterého je nádherný výhled na Kitzsteinhorn.
Otevírací doba a aktuální ceny jsou dostupné na www.tauernspakaprun.com.

3. Nationalparkzentrum Mittersill

Milovníci přírody nemusí v deštivém počasí truchlit, doporučujeme jim vyrazit do muzea v Mittersillu. 
Uvnitř muzea na vás čeká 360° kino, 270° projekční plocha, kde objevíte tajemství lavin, ledovec k dotyku nebo sekce zaměřená na divokou vodu rakouské přírody. 

Nás asi nejvíce zaujala letní farma, kde si připadáte jako na louce a nebo sviští nora, kde si vaše děti užijí spoustu legrace.

Informace o otevírací době a vstupném naleznete zde.

4. Soutěska Seisenbergklamm

Soutěska leží kousek od městečka Weissbach bei Lofer, kde pohodlně zaparkujete skoro až před vstupem. Při deštivém počasí si návštěvu užijete ještě více, jelikož v soutěsce bude spousta vody, která vám ukáže jakou sílu může mít. Nachází se jen 35 kilometrů od našeho apartmánu a za vstupné 6 Euro určitě stojí za návštěvu. Více o soutěsce si můžete přečíst na oficiálních stránkách.

5. Jeskyně Lamprechtshöhle

Návštěvu lamprechtské jeskyně určitě spojte s prohlídkou soutěsky Seisenbergklamm. Tyto dvě místa od sebe dělí jen 2 kilometry.
Jeskyně Lamprechtshöhle je druhou největší zpřístupněnou jeskyní v Evropě. Zaparkujete zde přímo před jeskyní. Vstupné je 7 Euro pro dospělého a 4 Eura za dítě.

Uvnitř na vás čeká 392 schodů, po kterých vystoupáte skoro 70 metrů nahoru k vodopádu. Pohled dolů do hloubky jeskyně je úchvatný. Po cestě jsou umístěny informační tabule v němčině. Prohlídka vám zabere přibližně jednu hodinu.

Související tipy na výlety

Krimmelské vodopády Letní dovolená

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády Krimmelské vodopády jsou údajně největší kaskádové vodopády v Evropě. Jejich převýšení je asi 380 m. Jsou tvořeny říčkou Krimmel Ache. OD APARTMÁNU 48 kilometrů ...
Přečíst
Grossglockner - Hochalpenstrasse Letní dovolená

Grossglockner Hochalpenstrasse

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse Nejslavnější alpská cesta Grossglockner Hochalpenstrasse Vás zavede do srdce národního parku Vysoké Taury. OD APARTMÁNU 21 kilometrů Časová náročnost 3-6 hodin Zatáčky a ...
Přečíst
Přehrady Mooserboden Letní dovolená

Přečerpávací přehrady Mooserboden

Přečerpávací přehrady Mooserboden Vydejte se na půldenní výlet autobusem nebo celodenní vysokohorský výšlap až k přehradám Mooserboden. OD APARTMÁNU 11 kilometrů Časová náročnost 3-4 hodiny ...
Přečíst
Přejít nahoru