Orlí hnízdo - Eagle´s Nest

Z našeho penzionu je to sice o kousek dál, ale rozhodně to stojí za návštěvu! Orlí hnízdo je přístupné od května do října.

OD APARTMÁNU

89 kilometrů

Časová náročnost

4 hodiny

Historie Orlího hnízda

Kehlsteinshaus – u nás známé jako Orlí hnízdo – je budova mající pohnutou historii. Byla postavena v nadmořské výšce 1834 m. n. m. v jedné z nejkrásnějších lokalit v Evropě. 

Byla zamýšlena jako dárek Adolfu Hitlerovi k jeho 50. narozeninám, který měl své sídlo v nedalekém Berghofu. 

Stavba postavená za 13 měsíců je dnes jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Německu. Krb, který lze nalézt uvnitř (dnes v restauraci) byl dárkem od B. Mussoliniho.

Orlí hnízdo - Eagle´s Nest

Vydejte se nahoru výtahem

Výchozím místem je parkoviště Obersalzberg, autobusová zastávka Hintereck. Parkovné cca 3€/den za auto. Z parkoviště jezdí na Orlí hnízdo kyvadlová doprava po 25 minutách. Je dobré vyrazit hodně brzo ráno. Pozor! Lístky se prodávají na konkrétní čas odjezdu! Při příjezdu nahoru si hned po vystoupení z autobusu objednejte místenku na zpáteční cestu na konkrétní čas. Ručně vysekaná silnice ve skále je 6,5 km dlouhá. Po příjezdu na parkoviště se projde 124 m dlouhým tunelem a jede se výtahem se zlatým vnitřkem o dalších 124 m výše. Vystupuje se přímo v chatě. V chatě je velká osmihranná místnost, zde sedával Hitler. Dnes je to restaurace. Z terasy chaty je nádherný výhled na 15 kilometrů vzdálený Salzburg, město Berchtesgaden, jezero Königsee. Musíte ale vychytat počasí, koukněte na fotky a uvidíte proč (foceno 25.9.2015). Pro pobyt na Orlím hnízdě si rezervujte alespoň na 3 hodiny, v případě hezkého počasí klidně déle. 

Na vrcholu hory Kehlstein, ještě nad Orlím hnízdem se dá projít nádhernou cestou, bez davů lidí, bez turistů. Na vrcholu hory jděte po pěšině stále dál a po cca 150 metrech po pravé straně začíná tato okružní cesta s lavičkami a krásnými výhledy. Je to výlet cca na 30 minut..

 Aktuální informace o cenách a otevírací době naleznete na www.kehlsteinhaus.de.

Související tipy na výlety

Rossfeldpanoramastrasse - panoramatická silnice Pro motorkáře

Rossfeld Panoramastrasse

Rossfeld Panoramastrasse Silnice Rossfeld Panoramastrasse je s nejvyšším bodem 1570 m n. m. nejvýše položená panoramatická silnice v Německu. Ideální na cestu na apartmán Rossfeld Panoramastrasse je ...
Přečíst
Solné doly v Berchtesgadenu Letní dovolená

Solné doly v Berchtesgadenu

Solné doly v Berchtesgadenu Návštěvu Orlího hnízda je velmi vhodné doplnit návštěvou Solných dolů v Berchtesgadenu. Prohlídku je možné zvolit i v případě, že počasí není zrovna ideální. OD ...
Přečíst
Jezero Königssee - nejčistší jezero Evropy Letní dovolená

Jezero Königssee – nejčistší jezero Evropy

Jezero Königssee – nejčistší jezero Evropy Trochu vzdalujeme od apartmánu, jsme poblíž Orlího hnízda. Právě od Orlího hnízda je na jezero skvělý výhled. OD APARTMÁNU ...
Přečíst
Přejít nahoru