Údolí Saalbach a lanové centrum Hochseilpark

Až budete mít blízké okolí našeho apartmánu důkladně zmapováno, doporučujeme vydat se také do údolí Saalbach.

OD APARTMÁNU

36 kilometrů

Časová náročnost

3-4 hodiny

Údolí Saalbach nabízí nespočet letních i zimních aktivit od cyklistiky, pěší turistiky, lanového centra až po lyžování a běžecké tratě.

Saalbach se nachází jen 25 km od Apartmánu, tedy přibližně 30 minut jízdy autem. My jsme dojeli až na konec údolí a zaparkovali jsme na Parkplatz Talschluss (35 km od apartmánu, 45 minut jízdy).

Z parkoviště, které je zdarma jsme se vydali pěšky na menší okruh až k lanovému centru Hochseilpark. Po cestě se můžete kochat krásnými výhledy na okolní pohoří a nebo se třeba ochladit v místní říčce Saalach. Cesta k parku není nijak náročná a tak ji zajisté zvládne celá rodina.

Údolí Saalbach a lanové centrum Hochseilpark

Lanový park Hochseilpark je sportovní zážitek zejména pro milovníky výšek. Je to největší lanový park v Rakousku. Mezi nejnovější atrakce patří tři obrovské skluzavky s celkovou délkou dva kilometry. Na návštěvníky také čeká několik stanic, které vyžadují lezení, balancování, posunování lan a mostních konstrukcí, slaňování v různých výškových úrovních od 3 do 40 m.

Vedle lanového centra pak najdeme Čertovu vodu a lesopark Schnitza`s Holzpark, obojí vhodné i pro menší děti.
Samozřejmostí je pak restaurace kam si můžete zajít třeba na pořádný oběd.

Ceník a otevírací dobu parku naleznete na https://www.hochseilpark.at/hochseilpark-saalbach/infos/preise/

Jako všude v Rakousku i v údolí Saalbach se pasou roztomilé alpské krávy, když budete mít štěstí povede se vám s některou vyfotit. Cestou zpět k autu jich potkáte hned několik.

Délka celého okruhu je přibližně 4 km a chůze vám zabere 1 hodinu.

Související tipy na výlety

Weissee v Rakousku

Ledovec Weißsee v létě i zimě

Ledovec Weißsee v zimě i v létě Na ledovci, kde je v zimě jedno z nejkrásnějších lyžování jak pro rodiny, začátečníky a pokročilé lyžaře, můžete ...
Přečíst
Grossglockner - Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse Nejslavnější alpská cesta Grossglockner Hochalpenstrasse Vás zavede do srdce národního parku Vysoké Taury. OD APARTMÁNU 21 kilometrů Časová náročnost 3-6 hodin Zatáčky a ...
Přečíst
Přehrady Mooserboden

Přečerpávací přehrady Mooserboden

Přečerpávací přehrady Mooserboden Vydejte se na půldenní výlet autobusem nebo celodenní vysokohorský výšlap až k přehradám Mooserboden. OD APARTMÁNU 11 kilometrů Časová náročnost 3-4 hodiny ...
Přečíst
Přejít nahoru