Přečerpávací přehrady Mooserboden

 

 

­
10 km od apartmánu

­
3-4 hodiny

 

 

 

Skládá se ze dvou uměle vybudovaných přehrad spodní Waserfalboden v nadmořské výšce 1672 m a horní Mooserboden ve výšce 2036 m n/m. Přehrady slouží k zachytávání vody stékající z hor, k regulaci toků v údolí a v neposlední řadě jako zásobárna energie pro elektrárnu Tauernkraftwerke Glockner-Kaprun. Voda pochází převážně z největšího ledovce v Rakousku - Pasterze.

Návštěva těchto dvou přehrad rozhodně stojí za to a neměli byste si ji nechat ujít. Z Kaprunu pojedete směrem na Kitzsteinhorn, minete parkoviště pod lanovkami a po 2 km dojedete k Kessefall Alpinhause, kde je dostatek místa na parkování v desetipodlažních nadzemních garážích - zdarma. Dále už se jede pouze autobusovou linkou Tauernkraft Kaprun. Autobus zastaví u nákladní lanovky - Lärchwand (je to největší otevřený výtah v Evropě - délka 820 m, překonává 431 m výškového rozdílu!). Dále se jede opět autobusem a dalšími tunely až k hrázi Mooserboden. Přehrady jsou tedy dostupné úplně každému.

K přehradám se můžete vypravit i pěšky, trasa je v průvodcích uváděna jako středně obtížná a výstup trvá cca 3,5 hodiny. Na začátku léta už nebývá na cestě námraza ani sníh. Cesta kopíruje trasu autobusu, avšak mimo tunely. Pouze v jednom případě je nutné jít kousek tunelem a dbát zde zvýšené opatrnosti.

Informace o cenách a otevírací době naleznete na verbund.com.

 

Rezervovat pobyt, přehrady musím vidět!

 

Přehrady Mooserboden
Mooserboden Kaprun
Mooserboden - jezero
Waserfalboden