Schmittenhöhe v zimě i létě

Hora Schmittenhöhe se vypíná do výšky 2000 metrů nad mořem nad městečkem Zell am See. V zimě je hora protkána kilometry sjezdovek, mimo lyžařskou sezónu je atraktivním turistickým cílem.

OD APARTMÁNU

5 kilometrů

Časová náročnost

v létě 4 hodiny, v zimě celý den

Schmitten v létě

Z vrcholu je překrásný výhled na panorama Vysokých Taur. Výchozím bodem pro výlety je nástupní stanice kabinkové lanovky Schmitenhöhebahn na vrcholu ve výšce 2000 m n/m, poté se můžete vydat po Höhenpromenade – č. 68 kolem salaše Hochzelleralm k vrcholu Sonnkogel – 40 minut – a poté zpět lanovkou.

Celou cestu se můžete kochat úžasnými výhledy na alpské velikány, je vidět většina alpských třítisícovek, včetně nejvyšší hory Alp – Grossglockneru. Na opačnou stranu můžeme pozorovat celé údolí se sjezovkami v Saalbachu.

Trasa je velmi vhodná pro rodiny s dětmi, neboť celou cestu mohou naše ratolesti poznávat zvířata a květiny, které v Alpách rostou. Na konci prmenády, na vrcholu Sonnkogelu jsou pak skvěle upravené dětské hřiště s množstvím prolézaček.

Cesta ze Sonnenkogelu zpět na parkoviště v Zell am See Vám zabere asi 2 hodinky a překonáte převýšení více než kilometr!

Schmitten v zimě

V tomto velmi oblíbeném lyžařském středisku můžete lyžovat na 81 km sjedovek. Naleznete zde nové kabinkové i sedačkové lanovky. Vrchol sahá do výše 1965 m n/m. Nástupní stanice je v Schüttdorfu, kde je centrální parkoviště zdarma, nebo přímo v Zell am See, kde je parkování zpoplatněno.

Související tipy na výlety

Weissee v Rakousku

Ledovec Weißsee v létě i zimě

Ledovec Weißsee v zimě i v létě Na ledovci, kde je v zimě jedno z nejkrásnějších lyžování jak pro rodiny, začátečníky a pokročilé lyžaře, můžete ...
Přečíst
Kitzsteinhorn Top of Salzburg 3029

Lyžařský areál a ledovec Kitzsteinhorn

Lyžařský areál a ledovec Kitzsteinhorn Ledovec Kitzsteinhorn obdivují především lyžaři, má však co nabídnout i v létě. Je jedním z nejvyšších vrcholů rakouských Alp, měří 3208 ...
Přečíst
Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády Krimmelské vodopády jsou údajně největší kaskádové vodopády v Evropě. Jejich převýšení je asi 380 m. Jsou tvořeny říčkou Krimmel Ache. OD APARTMÁNU 48 kilometrů ...
Přečíst
Přejít nahoru